Radyo Dinle Tv

Yabancı Müzik Radyoları Dinle

Yabancı Radyolar

Yabancı Radyolar dinle, Canlı Yabancı Radyo ile Yabancı şarkıların sevenleri ülkemizde oldukça fazladır. Türkiye dışında kayda alınıp piyasa sürülmüş her şarkı yabancı şarkı kategorisindedir ve yabancı müzik kanallarında yayınlanır. Yabancı müzikler, TV ve radyo kanallarının bazılarında yayınlanmaktadır. Yabancı şarkı sevenler henüz internet ortamı yokken sevdikleri yabancı şarkıları uzun yıllar televizyon ve radyodan dinleyebilmekteydi. Yabancı radyo isimlerini öğrenerek siz de yabancı şarkıları radyodan karma şekilde dinleyebilirsiniz. Üstelik ulusak radyolardan karasal yayınla, internetinizden harcamadan müzik keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yabancı Radyolar Nedir?

Türkiye sınırları dışında herhangi bir ülkede seslendirilmiş, kliplendirilmiş, kayda alınmış şarkıların bütünü yabancı şarkılar olarak isimlendirilmektedir. Yabancı şarkıların yayınlandığı ve insanlara ulaştırıldığı radyo yayın kanallarına yabancı radyolar adı verilir. Yabancı müzikler birçok ülkeden olabileceği için dinleyeceğiniz yabancı müzik kanalı da ülkelere göre belirli bir dilde müzik yayını yapabilir. Yabancı müziklerin çeşitliliğinin fazla olması ile kurulan radyolar da çeşitlenmiş, çoğalmıştır. Yabancı radyo isimlerini tek tek ezberlemek zor olduğundan, çeşitli uygulamalardan yabancı müzik kategorisine ayırarak dinlemek en doğrudur.

Yabancı Radyolar Hangileridir?

Yabancı radyolar Türkiye’de kurulan ve faal olarak hizmet veren 20’nin üzerinde yabancı radyo kanalı bulunmaktadır. Number One FM, Power FM, Joy FM, Pal Station, Radyo Boyko, Virgin Radio, Capital Radio, Radyo Mydonose, Power XL, Metro FM, X Radio, Karma Love, Radyo Eksen, AÇS Radyo, Dinamo FM, Radyo Bilkent, Maxi Music FM, Radyo Shema, Mix FM, Radyo Babylon keyifle ve kesintisiz yabancı müzik dinleyebileceğiniz radyolardır. Bunların dışında çeşitli bölgelerde, yerel radyo olarak hizmet veren, yabancı müzik yayını yapan birçok radyo vardır.

Yabancı Radyo Programları Nelerdir?

Yabancı radyo kanallarının bir kısmında sadece müzik yayını yapılırken; bir kısmında farklı programlara da yer verilmektedir. Dinlenen yabancı şarkıları seslendiren ünlü isimlerin hayatı hakkında merak ettiklerinizin yanıt bulduğu programlar, yabancı şarkıcıların magazin gündeminden haberler, yabancı şarkıcıların Türkiye’deki konser duyurularının yapıldığı programlar, en çok dinlenen yabancı şarkıların yayınlandığı Top Liste programları yabancı radyoların programları arasında yer almaktadır. Bütçesi yüksek olan radyo kanallarında ayrıca yabancı konukların ağırlandığı sohbet programlarına da denk gelmeniz mümkündür. Bazı yabancı müzik kanalları, yurtdışında beyaz perdeye girmiş, ülkemizde de yayınlanacak filmlerden haberler de yayınlamaktadır. Tabi ki birçok yabancı müzik kanalında dinleyicilerinin isteklerinin yayınlandığı istek hattı programları yayınlanmaktadır.

Yabancı Radyolar Nasıl Dinlenir?

Yabancı radyoları dinleyebilmek için karasal yayın ve web yayını şeklinde iki alternatifiniz vardır. Dinleyeceğiniz radyo ulusal bir kanalsa Türkiye’nin birçok yerinden kesintisiz olarak dinleyebilirsiniz. Yerel radyolar ise bulundukları konum dışında sadece web yayınından dinlenebilmektedir. Son model akıllı telefonların birçoğunda kulaklık anten sistemi olmadığından, karasal radyo uygulaması da yoktur. Bu durumda yapmanız gereken canlı radyo uygulaması indirip kategoriyi yabancı müzik kanallarına ayarlamak olmalıdır.

Önerilen Radyolar

 

Canlı Online Mobil Radyo Dinleme sitesi - 2019 Radyo dinle sayfamız www.radyodinletv.com ’da yer verdiğimiz tüm radyolar, “Canlı Radyo” yayınlarının resmi medya siteleri aracılığıyla paylaşılmaktadır.

İLETİŞİM RADYO EKLE TELİF Tüm hakları Radyo kuruluşlarına aittir.
Tüm hakları Radyo kuruluşlarına aittir.
 Subscribe in a reader Sitemap Canlı Radyo Dinle Tv Biabet biabet giriş